Takarmatur Fagerhults Belysning

223961

TAKARMATUR, 1900-talets andra hälft, Fagerhults Belysning, vitlackerad, höjd ca 95, diameter ca 70 cm.
PROVENIENS: Nationalmuseums fasta inredning

Bruksslitage, smärre färgbortfall

Belysning, Taklampor

Budhistorik (6 bud)
1102170
550
1103095
500
1102170
450
1103094
1102170

Slutpris SEK:
550
54 EUR, 63 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.