Takarmatur Fagerhult Belysning

223960

TAKARMATUR, 1900-talets andra hälft, Fagerhults Belysning, vitlackerad, höjd ca 95, diameter ca 70 cm.
PROVENIENS: Nationalmuseums fasta inredning

Bruksslitage, smärre färgbortfall

Belysning, Taklampor

Budhistorik (4 bud)

1103106
1101988
1103102
1101988

Slutpris SEK:
39 EUR, 46 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.