Takarmatur Fagerhults Belysning

223953

TAKARMATUR, 1900-talets andra hälft, Fagerhults Belysning, vitlackerad, höjd ca 95, diameter ca 70 cm.
PROVENIENS: Nationalmuseums fasta inredning

Bruksslitage, smärre färgbortfall

Belysning, Taklampor

Rum 14

Budhistorik (7 bud)
1098166
600
1098114
550
1097964
500
1097745
450
1097578

Slutpris SEK:
600
59 EUR, 69 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.