Takarmatur Fagerhults Belysning

223952

TAKARMATUR, 1900-talets andra hälft, Fagerhults Belysning, vitlackerad, höjd ca 95, diameter ca 70 cm.
PROVENIENS: Nationalmuseums fasta inredning

Bruksslitage, smärre färgbortfall

Belysning, Taklampor

Rum 9

Budhistorik (13 bud)
1097952
1097960
1097952
950
1097959
900
1097952
700

Slutpris SEK:
107 EUR, 126 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.