Bänk med tagelsits

223848

BÄNK, ritad av Arne Rudberger, tillverkade av Leif Lindquist Nationalmuseum Snickeri, 1980-tal, stomme i mahogny, sits klädd i svart tagel, höjd 43, 110x43 cm
PROVENIENS: Nationalmuseums fasta inredning

Slitage, skadad benställning

Design, Möbler

Rum 12

Bänk med tagelsits

Budhistorik (14 bud)
1097788
1097694
1097786
1097694
1 800
1097710
1 700

Slutpris SEK:
222 EUR, 252 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.