Bänk med tagelsits

223847

BÄNK, ritad av Arne Rudberger, tillverkade av Leif Lindquist Nationalmuseum Snickeri, 1980-tal, stomme i mahogny, sits klädd i svart tagel, höjd 43, 110x43 cm
PROVENIENS: Nationalmuseums fasta inredning

Slitage

Design, Möbler

Rum 12

Bänk med tagelsits

Budhistorik (14 bud)
1098081
3 200
1097825
1098076
1097825
1 900
1097980
1 800

Slutpris SEK:
3 200
313 EUR, 366 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.