Stolar Eames

223767

STOLAR, 4 st, "DSX", design Charles & Ray Eames, tillverkad på licens av NK's fabriker i Nyköping, stomme i metall, stoppad sits med blå klädsel och glasfiberförstärkt plast
PROVENIENS: Nationalmuseums fasta inredning

Skadad klädsel, slitage

Design, Möbler

Rum 8

Stolar Eames

Budhistorik (5 bud)
1095083
2 400
1093946
1093518
1 900
1093102
1 800
1092287
450

Slutpris SEK:
2 400
242 EUR, 275 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.