Jordi Arkö Röde Orm

223758

ARKÖ, JORDI. Bengtsson, Röde Orm. I-II (Sjöfarare i Västerled. - Hemma och i Österled.) 1991. Folio. 105 signerade huvudsakligen dubbla färglitografier J. Arkö. Text och litografier lösa i omslag i välbevarade röda klotkassetter, Nyskick. 2 volymer.(ej kontrollerat)

Konst, Grafik, Böcker/Kartor, Konst- och kulturhistoria

Jordi Arkö Röde Orm

Budhistorik (6 bud)
1107325
3 600
1107013
3 400
1106906
3 200
1101024
1099729
750

Slutpris SEK:
3 600
352 EUR, 411 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.