Stolar Eames

223755

STOLAR, 6 st, "DSX", design Charles & Ray Eames, tillverkade på licens av NK's fabriker i Nyköping, stomme i metall, stoppad sits med blå klädsel och glasfiberförstärkt plast
PROVENIENS: Nationalmuseums fasta inredning

Enstaka fothylsor i plast saknas, slitage

Design, Möbler

Rum 10

Stolar Eames

Budhistorik (1 bud)

1110684
2014-01-23 15:57:27

2014-01-28 kl 22:21
Slutpris SEK:
403 EUR, 458 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 888 kr.