Oljemålning efter Nils Andersson

223269

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR (1880/90-tal): "Sorundabönder på väg till Stockholm", Kopia efter Nils Andersson (1817-1865, Düsseldorf-gruppen omkring 1850), olja på duk, 83x135 cm

Smärre färgbortfall

Konst, Måleri

Rum 14

Budhistorik (5 bud)
1112605
1112588
1111622
1111580
550
1102613
500

Slutpris SEK:
222 EUR, 252 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.