Skärm kinesisk

222829

SKÄRM, Kina, 1900-talets första hälft, svartlackerad med bambudekor i relief, 8 delar, höjd 213, bredd ca 328 cm

Slitage och lacksprickor, vissa gångjärn lösa

Orientaliskt, Konsthantverk, Diverse

Skärm kinesisk

Budhistorik (52 bud)
1103292
14 500
1103306
14 500
1103292
14 000
1103288
13 500
1103290
13 000

Slutpris SEK:
14 500
1 460 EUR, 1 659 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.