Slaglåspistol

222652

SLAGLÅSPISTOL, 1800-talets mitt, oktagonal pipa, valnötskolv med stålbeslag, längd 32 cm

kolvlagning, senare laddstock

Vapen/Medaljer

Monter 19

Slaglåspistol

Budhistorik (15 bud)
1111585
3 200
1111584
1111582
2 800
1111581
2 600
1111578
2 400

Slutpris SEK:
3 200
313 EUR, 366 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.