Skrivbyrå sengustaviansk

222512

SKRIVBYRÅ, sengustavianskt stockholmsarbete, fanerad med mahogny, övre lådan med fällbart förstycke, inredning med små lådor, lister och beslag av mässing, skiva av carraramarmor, höjd 85, 118x58 cm

Nyckel saknas, slitage, smärre skador och lagningar

Rum 7

Skrivbyrå sengustaviansk

Budhistorik (4 bud)

1094192
14 000
1093357
10 500
1093092
10 000
1091577

Slutpris SEK:
14 000
1 410 EUR, 1 602 USD
Utropspris SEK:
20 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.