Slaglåspistol

222278

SLAGLÅSPISTOL, svensk, 1800-talets andra hälft, s.k. Aledalare, nr. 248, kolvplattor av björk, längd 18 cm

Slitage och korrosion

Vapen/Medaljer

Monter 19

Slaglåspistol

Budhistorik (11 bud)
1111105
2 800
1105495
2 600
1105495
1111035
1105495
1 900

Slutpris SEK:
2 800
274 EUR, 320 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.