Sabel

222265

SABEL, 1800-talets mitt, böjd klinga, mässingsfäste, svart stålbalja, längd 92 cm

lagat och omarbetat fäste, slitage

Vapen/Medaljer

Rum 15

Sabel

Budhistorik (19 bud)
1111436
1 900
1111459
1 800
1111436
1 700
1111435
1 600
1111368

Slutpris SEK:
1 900
186 EUR, 217 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.