Ljuskrona sengustaviansk

219329

LJUSKRONA, sengustaviansk, för sex ljus, behängd med olikslipade prismor, förgylld mässingsstomme med lejonmaskaroner, korgbotten med sparljus, höjd 112cm

Korgbotten från tiden, men förmodligen ej ursprunglig, smärre skador, kompletteringar och lagningar,

Belysning, Ljuskronor

Rum 8

Ljuskrona sengustaviansk

Budhistorik (20 bud)
1110535
18 000
1110533
17 500
1110531
17 000
1110529
16 500
1109304
16 000

Slutpris SEK:
18 000
Utropspris SEK:
25 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 710 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer