Snapplåspistol

217869

SNAPPLÅSPISTOL, spansk, signerad Tornto (Pere Torrento, Ripoll, 1756-1816), pipa med oktagonalt kammarstycke, eldstålets framsida med smedstämpel i guld, helstock med graverade mässingsbeslag, längd 34 cm

trälagningar

Vapen/Medaljer

Monter 17

Snapplåspistol

Budhistorik (9 bud)
1107921
6 400
1110998
6 200
1107921
6 000
1107250
4 200
1106706
3 800

Slutpris SEK:
6 400
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer