Snapplåspistol

217869

SNAPPLÅSPISTOL, spansk, signerad Tornto (Pere Torrento, Ripoll, 1756-1816), pipa med oktagonalt kammarstycke, eldstålets framsida med smedstämpel i guld, helstock med graverade mässingsbeslag, längd 34 cm

trälagningar

Vapen/Medaljer

Monter 17

Snapplåspistol

Budhistorik (9 bud)
1107921
6 400
1110998
6 200
1107921
6 000
1107250
4 200
1106706
3 800

Slutpris SEK:
6 400
582 EUR, 672 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.