Flintlåstrombon

215380

FLINTLÅSTROMBON, signerad Witteman a Giessen, pipa med oktagonalt kammarstycke och smedstämpel, graverat och signerat lås, valnötsstock med mässingsbeslag, längd 91 cm

slitage

Vapen/Medaljer

Rum 15

Flintlåstrombon

Budhistorik (11 bud)
1111112
3 800
1111107
3 600
1111101
3 400
1111053
3 200
1111051

Slutpris SEK:
3 800
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer