Flintlåspistoler 1 par

215021

FLINTLÅSPISTOLER, 1 par, signerade P. Malmberg (Per M., född 1688, mästare i Jönköping 1715), pipor med oktogonala kammarstycken, signerade och graverade lås, helstockar i björk med mäsingsbeslag, längd 23,5 cm

smärre träskador

Vapen/Medaljer

Monter 17

Flintlåspistoler 1 par

Budhistorik (10 bud)
1110611
16 000
1110610
8 400
1110601
8 200
1108989
7 800
1108374
7 600

Slutpris SEK:
16 000
1 454 EUR, 1 680 USD
Utropspris SEK:
20 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.