Flintlåspistoler 1 par

215021

FLINTLÅSPISTOLER, 1 par, signerade P. Malmberg (Per M., född 1688, mästare i Jönköping 1715), pipor med oktogonala kammarstycken, signerade och graverade lås, helstockar i björk med mäsingsbeslag, längd 23,5 cm

smärre träskador

Vapen/Medaljer

Monter 17

Flintlåspistoler 1 par

Budhistorik (10 bud)
1110611
16 000
1110610
8 400
1110601
8 200
1108989
7 800
1108374
7 600

Slutpris SEK:
16 000
Utropspris SEK:
20 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer