Herrfickur guld

211676

HOVENSCHIÖLD, Joachim (1734-1800), Stockholm, herrfickur, märkt i verk/urtavla, verk nr 569, ombyggt till ankargång, slät boett av guld 18 k, stämplad O2 (1796), OEM (Olof Ekman, 1736 - 1805), Stockholm, diameter 47 mm

Osäker funktion, urtavlan med skador

Klockor/Ur

Kundcenter

Herrfickur guld

Budhistorik (10 bud)
1027556
4 200
1025164
1027555
1025164
3 800
1024219
3 600

Slutpris SEK:
4 200
402 EUR, 473 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 200 kr.