John Ward fickur

208430

HERRFICKUR, 1800-talets första del, märkt John Ward, London, verk nr 8650, spindelgång, boett av silver, diameter 62 mm, klockkedja med cigarrsnoppare i form av hästhuvud, klockställ, valnöt med intarsia

Kedjan av, urtavlan med emaljskador, saknar timvisare

Klockor/Ur

Kundcenter

John Ward fickur

Budhistorik (7 bud)
1030912
550
1030557
500
1030705
500
1030557
450
1030704

Slutpris SEK:
550
53 EUR, 62 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 200 kr.