Herrfickur spindelgång

206235

HERRFICKUR, omkring 1800, förgyllt verk, nr 219, spindelgång, verk och urtavla märkt Lindgren, Stockholm, boett av guld 18 k, diameter 49,5 mm

Urtavlan med smärre skador, ej originalboett med slitage

Klockor/Ur

Kundcenter

Herrfickur spindelgång

Budhistorik (5 bud)
1030874
4 800
1030873
4 600
1027538
4 400
1025140
4 200
1024209
3 200

Slutpris SEK:
4 800
460 EUR, 540 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 200 kr.