Fickur för turkiska marknaden

204182

EMNIET, herrfickur, omkring 1870-80-tal, märkt i verket, förgyllt verk, nyckeldragen ankargång, sekundvisare, graverad savonettboett av silver med emaljdekor och mynträfflad kant, diameter 37 mm, kedja med sigill

Smärre skador, innerboett av metall

Klockor/Ur

Kundcenter

Fickur för turkiska marknaden

Budhistorik (14 bud)
1030906
2 800
1027936
2 600
1030899
2 600
1027936
2 400
1030897

Slutpris SEK:
2 800
268 EUR, 315 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 200 kr.