Herrarmbandsur 18 k Alpina

197496

ALPINA, manuellt herrarmbandsur, 1940-tal, verk cal. 586, nr 1823, boett i guld 14 k, Bismarck armband i guld 18 k stämplad V8 (1947), diameter 33 mm, total vikt 70,5 g

Urtavlan missfärgad, armband ej original

Klockor/Ur

Kundcenter

Herrarmbandsur 18 k Alpina
Budhistorik (4 bud)

1031584
8 200
1024230
8 000
1031581
7 800
1024230
7 600

Slutpris SEK:
8 200
826 EUR, 938 USD
Utropspris SEK:
9 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.