Bordsur Jaeger Le Coultre Atmos

191027

JAEGER-LE COULTRE, Atmos, bordsur, omkring 1950-tal, temperaturväxlingsdrivet verk av förgylld mässing nr 68507, vit sifferring med streck och arabiska siffror, glasat fodral av förgylld mässing, höjd 23,5 cm

Klockor/Ur

Monter 9

Budhistorik (17 bud)
1031925
6 800
1031743
6 600
1031919
6 600
1031743
6 400
1031902
6 200

Slutpris SEK:
6 800
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer