Bordsur Jaeger Le Coultre Atmos

191027

JAEGER-LE COULTRE, Atmos, bordsur, omkring 1950-tal, temperaturväxlingsdrivet verk av förgylld mässing nr 68507, vit sifferring med streck och arabiska siffror, glasat fodral av förgylld mässing, höjd 23,5 cm

Klockor/Ur

Monter 9

Budhistorik (17 bud)
1031925
6 800
1031743
6 600
1031919
6 600
1031743
6 400
1031902
6 200

Slutpris SEK:
6 800
618 EUR, 714 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.