Stolar Kina

211987

STOLAR, 1 par, Kina, 1800-talets slut, sk Tjänstemannastolar, bemålade, skuren förgylld dekor

Skador, färgbortfall

Möbler, Orientaliskt

Rum 2

Stolar Kina

Budhistorik (10 bud)
987617
1 300
987613
987610
987606
850
987602

Slutpris SEK:
1 300
125 EUR, 146 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.