Bägare silver Finland 1700-tal

211881

BÄGARE, silver, svisselerad blom-och bladdekor, invändigt med förgyllning, Petter Törnqvist d.ä, Tavastehus 1779, höjd 8,5 cm

Bucklor

Silver

Monter 5

Budhistorik (7 bud)
986941
2 400
982400
978236
978234
1 700
977614

Slutpris SEK:
2 400
230 EUR, 270 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.