Figurin Kina

211871

FIGURIN, porslin, Kina, 18/1900-tal, polykrom dekor i emaljfärger, mustasch av hästtagel, höjd 32 cm

Tagel saknas, lagning vid halsen

Orientaliskt, Porslin

Monter 31

Figurin Kina

Budhistorik (4 bud)

981411
450
979336
979331
979320

Slutpris SEK:
450
43 EUR, 51 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.