A.D. Hilleman oljemålning

211861

HILLEMAN, A.D. (Holland 18/1900-tal): Holländskt kanalmotiv, signerad, olja på pannå, 37x54 cm. Konstnären tillhörde Haagskolan, verksam mellan 1860-1890

Ramskador, lös del medföljer

Konst, Måleri

Rum 5

A.D. Hilleman oljemålning

Budhistorik (3 bud)

980709
3 800
976120
974458

Slutpris SEK:
3 800
364 EUR, 428 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.