Skål silver Moskva 1800-tal

211825

SKÅL, silver, i form av korg, godronnerad dekor, invändigt med spår av förgyllning, kantdekor med eklöv och ekollon, oidentifierad mästare, Moskva 1831-1834, längd 15,5 cm, höjd med uppfällt handtag 13 cm, vikt ca 250 g

Botten med repor

Silver

Monter 4

Skål silver Moskva 1800-tal

Budhistorik (3 bud)

978607
3 200
978606
2 400
976325

Slutpris SEK:
3 200
307 EUR, 360 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.