Fiskbassäng på träsockel

211824

FISKBASSÄNG, porslin, Kina 1900-tal, motiv med drakar och pioner, skuren bronserad träsockel med dekor av lejontassar, festonger, rosetter, 1800-tal, fiskbassängens höjd 47, diameter 53 cm, sockelns höjd 48 cm

Sockeln med skador

Orientaliskt, Porslin

Rum 14

Fiskbassäng på träsockel

Budhistorik (6 bud)
984945
3 200
984317
983053
2 800
982634
976121

Slutpris SEK:
3 200
307 EUR, 360 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.