Sybord 1800-tal

211523

SYBORD, 1800-tal, av Carl Theodor Becker (mästare i Stockholm 1833 - nämnd 1860), mahognyfanér, sarg med låsbar låda med inredning, träskuren dekorstämpelsignerad Carl Th. Becker Snickare och Schatullmakare Stockholm, höjd 74, 37x54 cm, nyckel finns

Skivan blekt, fot med lagning, fanér har släppt på några ställen, smärre repor och torrsprickor, lös

Ändringar/tillägg
Nyckel finns att avhämta vid Utlämningen

Rum 5

Sybord 1800-tal

Budhistorik (4 bud)

985818
984847
984846
977600

Slutpris SEK:
96 EUR, 113 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.