Matskedar silver

211466

MATSKEDAR, 10 st., 1700/1800-tal, olika tillverkare och år, några med fiolskaft, SKEDAR, 6 st., udda, silver, total vikt ca 505 g

Skador, slitage, delvis med monogram

Silver

Monter 28

Matskedar silver

Budhistorik (11 bud)
981224
1 900
982495
1 800
981224
1 700
982481
1 600
981224

Slutpris SEK:
1 900
182 EUR, 214 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.