Roland Svensson kassett

211405

SVENSSON, ROLAND, Dagar i skärgård och annorstädes, fyra litografier tecknade på sten och fyra dagböcker i faksimilutgåva, Zürich (Graphic Anstalt J. E. Wolfensberger AG) 1990, 4:o, 4 signerade originalfärglitografier och 4 dagböcker i faksimil i dek. pbd lösa i välbevarad blå linnekassett, bibliofilupplaga tryckt i 400 numrerade exemplar, dessa nr 130, signerade av konstnären

Böcker/Kartor

Monter 9

Roland Svensson kassett

Budhistorik (9 bud)
988549
1 600
983264
983263
1 300
983262
979984
500

Slutpris SEK:
1 600
153 EUR, 180 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.