Skål Kina

211277

BÅLSKÅL, porslin, Kina, 18/1900-tal, dekor i emaljfärger med motiv av dansande figurer, höjd 10 diameter 26 cm

Sprickor, nagg

Orientaliskt, Porslin

Monter 23

Skål Kina

Budhistorik (2 bud)

981188
978986

Slutpris SEK:
34 EUR, 39 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.