Tore Strindberg

211117

STRINDBERG, Tore, (1882-1968): Figuriner, 2 st, signerade, gips, "Klagande Orfeus" respektive Nike från Samothrake, höjd respektive ca 19-26 cm, väggrelief, "Bettet", gips, höjd ca 25 cm

Skador, lagningar

Konst, Skulptur

Monter 15

Tore Strindberg

Budhistorik (5 bud)
979351
700
979289
650
979289
978697
973701

Slutpris SEK:
700
67 EUR, 79 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.