Takannor och bordslampfot kantonporslin

211011

TEKANNOR, 2 st, BORDSLAMPFOT, kantonporslin, Kina, 1800-talets första hälft, dekor i emaljfärger och guld, tekannornas höjd 13-13,5, bordslampans totala höjd 19 cm

En tekanna saknar lock, mindre nagg

Orientaliskt, Porslin

Monter 17

Budhistorik (8 bud)
980065
700
969458
650
969458
550
980063
500
969458
450

Slutpris SEK:
700
67 EUR, 79 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.