Kista ek

210959

KISTA, ek, 1700-tal, Danmark, träskuren dekor, frontkatusch med initialer AE, bär inskription "Till Gud står allt mitt hopp och lid i välmakt och i dödsens tid", höjd 80, 181x73 cm, nyckel finns

Sprickor, slitage

Ändringar/tillägg
Nyckel finns att uthämta vid Utlämningen

Rum 12

Kista ek

Budhistorik (18 bud)
972983
4 200
975625
4 200
972983
972972
3 800
971378
3 600

Slutpris SEK:
4 200
402 EUR, 473 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.