Tage Hedqvist oljemålning

210881

HEDQVIST, Tage (1909-1997): "Vinter, Sandhamn", signerad och daterad Tage Hedqvist 51, olja på duk, 65x111 cm;
PROVENIENS: Konstnärens familj

Duklagning

Konst, Måleri

Rum 6

Tage Hedqvist oljemålning

Budhistorik (9 bud)
981331
6 000
980156
3 800
976218
3 600
973370
971867
2 800

Slutpris SEK:
6 000
575 EUR, 675 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.