Golvvas Kina

210834

VAS, porslin, Kina, omkring 1900, balusterformad, rik polykrom dekor med motiv av fjärilar och fåglar mot celadonbakgrund, reserver innehållande figurscener, dekorhänklar, höjd 45 cm

Lagningar, skador

Orientaliskt, Porslin

Rum 10

Golvvas Kina

Budhistorik (6 bud)
976604
900
976603
976601
600
976600
500
976599

Slutpris SEK:
900
86 EUR, 101 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.