Lockurna troligen sen Qing

210728

URNA med lock, porslin, Kina, 1900-tal, dekor i underglasyrblått, höjd 21 cm

locket mned nagg

Orientaliskt, Porslin

Monter 18

Lockurna troligen sen Qing

Budhistorik (2 bud)

980644
650
980509

Slutpris SEK:
650
62 EUR, 73 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.