Vas Japan tidigt 1900-tal

210552

VAS, brons, Japan, tidigt 1900-tal, päronformad, dekor i relief av sträckande tranor vid ett snötäckt Mount Fuji, signerad, höjd 24 cm

Repor och bucklad

Orientaliskt, Konsthantverk

Monter 4

Vas Japan tidigt 1900-tal

Budhistorik (8 bud)
987371
986857
1 400
985209
983699
500
982254
450

Slutpris SEK:
144 EUR, 169 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.