Miriam Vainio olja

210154

VAINIO, Miriam (1915-1977): "Vision", signerad och daterad Miriam Vainio -64, olja på duk, 63x37 cm
PROVENIENS: Färg och Form,
UTSTÄLLD: Riksförbundet för bildande konst, utst 274 Traditionoch experiment

Konst, Måleri

Fack 11

Miriam Vainio olja

Budhistorik (7 bud)
972488
600
972744
550
972488
500
972407
450
962243

Slutpris SEK:
600
57 EUR, 68 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.