Spegel sengustaviansk

210077

SPEGEL, sengustavianskt stockholmsarbete, stämplad G. Lindberg (Georg L., spegelfabrikör i Stockholm 1791-1804/ca 1810), delvis träskuren dekor, förgylld, infattad gouache med antikiserande motiv, kvicksilverfolierade glas, 152x64 cm

dekorkompletteringar

Speglar

Rum 15

Spegel sengustaviansk

Budhistorik (8 bud)
971725
7 200
971418
5 200
971151
5 000
971093
4 200
969883

Slutpris SEK:
7 200
690 EUR, 810 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.