Gideon Börje blandteknik

210045

BÖRJE, Gideon (1891-1965): "Vid trädgårdsbordet, min hustru (Saint-Tropez, signerad och daterad G Börje -29, blandteknik på papper, 37x25 cm
UTSTÄLLNING: Smedsudden, en konstnärskrets i Stockholm och deras vänner (1915-35), Stockholms Stadsmuseum 1970

Konst, Måleri

Fack 13

Gideon Börje blandteknik

Budhistorik (13 bud)
970238
900
969941
850
969941
750
969836
700
967162
650

Slutpris SEK:
900
86 EUR, 101 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.