Tallrikar Qianlong (1736-95)

209854

TALLRIKAR, 5 st, porslin, Kina, 1700-tal, dekor i famille rose resp imari, 4 runda 1 med oktagon bräm, diameter 23 cm

Oktagon med omfattande skador/lagning, enstaka nagg

Orientaliskt, Porslin

Monter 27

Tallrikar Qianlong (1736-95)

Budhistorik (12 bud)
968491
1 600
968484
968490
968484
1 400
968483
1 300

Slutpris SEK:
1 600
153 EUR, 180 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.