Tallrikar pie crust Kangxi (1662-1722)

209842

TALLRIKAR, 1 par, porslin, Kina, 16/1700-tal, dekor i famille verte med motiv av figurscen, så kallad 'pie-crust' längs bräm, diameter ca 24 cm

Nagg, sprickor, lagningar

Orientaliskt, Porslin

Monter 27

Budhistorik (26 bud)
968678
4 400
968676
4 200
968646
968672
968646
3 800

Slutpris SEK:
4 400
422 EUR, 495 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.