Spegel med konsolbord Karl Johan stil

209226

SPEGEL med KONSOLBORD, 1800-tal, Karl Johan stil, bemålad, dekorornament med lejontassar, bord med profilerad kant, spegel 210x, bord höjd ca 48, 76x26,5 cm
PROVENIENS: Enligt uppgift Bondeska palatset

Slitage, glas med åldersfläckar

Speglar, Möbler

Rum 13

Budhistorik (2 bud)

961516
960217

Slutpris SEK:
192 EUR, 225 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 888 kr.