Textiler Kina 1800-tal

209201

TEXTILER, 2 st., 1800-tal, Kina, siden, samuppfodrade, dekor av bl a fåglar och fladdermöss, respektive, ca 30x30 cm

Slitage, smärre fläck

Mattor/Textilier, Orientaliskt

Monter 17

Textiler Kina 1800-tal

Budhistorik (8 bud)
966678
650
965308
600
965308
550
965546
500
965308
450

Slutpris SEK:
650
62 EUR, 73 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.