Kanna Kina

209180

KANNA, porslin, Kina, 1700-tal, dekor i underglasyrblått, höjd 25 cm

Pip med lagning, nagg

Orientaliskt, Porslin

Monter 16

Kanna Kina

Budhistorik (1 bud)

964670
2013-10-14 17:36:19

2013-10-14 kl 20:21
Slutpris SEK:
29 EUR, 34 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.